Revizyon Cerrahisi

Revizyon Cerrahisi

Revizyon Cerrahisi

Obezite ile mücadele kapsamında hastalara ameliyatlı ya da ameliyatsız bir çok uygulama yapılmaktadır. Genel amaç olarak kiloların verilmesi belirlense de bazı durumlarda uygulanan bu cerrahi operasyonlar ya yetersi kalmakta ya da farklı sorunlara neden olmaktadır. Böyle zamanlara yeni bir cerrahi operasyon yapılması gereksinimi ortaya çıkmaktadır.

Revizyon cerrahisi, cerrahi müdahale geçiren hastanın kilo vermesi istenen düzeyde olmaması ile birlikte belirlenen kiloya düşememesi, verilen kiloların hızlı bir şekilde geri alınması durumlarında doktorların önerisi ve kontrolü altında yapılmaktadır.

Revize Edilen Cerrahi Operasyonlar

Aşırı kilolardan kurtulmak için uygulanan her yöntemin başarılı sonuç vermemesi, bu yöntemlerin değiştirilmesini gerekli kılmaktadır. Bu nedenle hastalara uygulanmış olan tüp mide ameliyatı, gastrik bypass ameliyatı, mide kelepçesi uygulaması yerine farklı metotlar uygulanmaktadır. Bu bağlamda ameliyatların;

  • Mide kelepçesi (mide bandı) operasyonu tüp mide ameliyatına dönüştürülmektedir.
  • Tüp mide ameliyatının gastrik bypass ameliyatına dönüştürmek.
  • Tüp mide ameliyatının yenilenerek yeniden tüp mide yapılmasıdır.
  • Mide bandı (mide kelepçesi) operasyonunun tüp mide ameliyatı ile revize edilmesidir.
  • Gastrik bypass ameliyatında bağırsak kısmının yeniden uzatılmasıdır.

Ayrıca yapılmış olan operasyonlar hasta üzerinde olumsuz etkiler yaratması durumunda yeni bir ameliyat ile yapılan uygulamanın sonlandırılması da revize cerrahisidir. Bu cerrahi operasyonların yerinde ve zamanında uygulanması, ileri derecede sorunlara yol açmaması için uzman doktorlarımız sürekli olarak hastalarını kontrol altında tutmakta, takibini titizlik ile yerine getirmektedir.

Her Hasta Revizyon Cerrahisine Uygun Mudur?

Obeziteden kurtulmak, getirmiş olduğu sağlık sorunlarını yok etmek için cerrahi operasyon geçirmiş olan her hasta, sonucun başarısız olması ile birlikte yeniden bir cerrahi operasyona tabii tutulamaz. Ameliyat sonucu başarısız olsa bile hastanın yeniden bir operasyona alınması için doktorlar tarafından tetkik ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu değerlendirmeyi aşamayan hastalara kesinlikle revizyon cerrahisi uygulanmamaktadır.

Revizyon Cerrahisi Yapmak

Hastaların aşırı kilolarından ve buna bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklarından sorunsuz şekilde kurtulması için yapılan hem ilk ameliyat hem de revizyon ameliyat uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Hem yurt içi hem de yurt dışındaki hastalara hizmet veren yeterli donanıma sahip hastanemizde görev yapan uzman doktorlarımız sayesinde ameliyatlar kusursuz şekilde yerine getirilmektedir. Hastanemiz başarılı operasyonları sonrasında almış olduğu olumlu referanslar sonucunda sağlık turizminde önemli bir yere sahip olmuştur.

En uygun fiyat seçeneği ile hizmet verdiğimizi obezite ile mücadele kapsamında hastalarımızın uzman diyetisyenler ile takibini sağlayıp, uygulamış olduğumuz ameliyat ve revizyon cerrahisinin başarıya ulaşmasını sağlıyoruz. Sorunlara karşı anında müdahale etmek, kilo verilmesini hızlı ve sağlıklı bir seviyeye getirmek için sürekli hasta takip çizelgemizi güncelleyerek gözlemlerimize devam ediyoruz. Belirli aralıklar ile yeni tetkikler yaparak ameliyatın denetimlerini gerçekleştiriyoruz. yurt içi ve yurt dışındaki hastalarımız ile gerek yüz yüze gerek ise görüntülü video görüşme sağlayarak, diyalog halinde sorunlarını çözüyor, ameliyatın başarılı şekilde sonuca ilerlemesine katkıda bulunuyoruz. Hem bedenen hem de psikolojik olarak rahatlamanız için tüm uzman doktorlarımız ile seferber oluyoruz.